Konzervirane ribe

Zek  

član od: 13.7.2006

sporočila: 1

tema odprta - 16. jul 2006 2:13 | ogledi: 3.434 | odgovori: 6

Zanima me, kaj naredijo z ribami, predno jih konzrevirajo? Jih obarijo, skuhajo ali jih sploh nič toplotno ne obdelajo?

Zek

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jul 2006 4:57

Dobro vprašanje! To bi tudi jaz rada vedela! Kyara

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

17. jul 2006 8:13

Mogoče lahko jaz pomagam (gledala sem televizijsko oddajo o tem - na eni nemški TV, kjer dostikrat kažejo, kako naredijo čisto običajne stvari). Torej, ribje fileje dajo v konzerve, jih zaprejo in cele palete konzerv toplotno obdelajo (mislim da nad 100 stopinj). In to je to. LP, piščanec

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

11. avg 2006 16:14

Ko smo že pri tem kaj delajo z ribami, je kdo gledal oddajo o tem kako naredijo ponaredek iz lososa za katerega smo mi mislili da je losos? Mi smo precej kupovali mletega lososa, zdaj vem, da je nadomestek, res pa je da nisem nikoli pogledala na etiketo-tisti drobni tisk. Pa tudi rezine smo imeli redno doma, tiste tanke, lepo rdeče, v olju. Bljak pa lepo rdeče. Vse to so ribe, večinoma osliči, ki so najcenejši, mlete stisnjene v ogromne bloke, seveda pred tem obarvane z rdečim barvilom. No ja, saj veste, da česar ne veš te praviloma ne moti. Pri nas pa tega ni več v hladilniku. Pa dober tek. jass

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

11. avg 2006 20:57

Ja jaz se čisto strinjam s tabo. Vse sorte stvari dajejo noter in ne napišejo vedno po resnici iz česa je narejeno. Je pa res, da česar ne veš ne boli. Bi pa samo še to povedala, da ko smo kupili Calvo je bila notri nekakšna že rjaveča kroglica približno tako velika kot so perle. Od takrat ne kupujemo več tega. Tako drago, pa dobiš raznorazne dodatke zraven. Mogoče pa je to neke vrste priloga. LP! fakin712

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. avg 2006 21:47

Vem za "panirane rakove klešče", ki so pravzaprav osličevo meso z dodatkom arome in zapičenimi rakovimi kleščami v to meso. Dejansko tako piše tudi na embalaži! Ana Češnovar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti